Konkurs - nie zapomnijmy o Ikarusach

Ogłaszamy wielki konkurs na wspomnienia o Ikarusach - autobusach, które służyły nam na przełomie dwóch tysiącleci.

Nie narzucamy tematu, ani objętości, ani stylu. Ważne jest tylko, by Wasze wspomnienia w jakiś sposób wiązały się z Ikarusem. Być może tym autobusem pojechaliście na pierwszą randkę? Może, wychylając głowę przez okno (ach, te wspaniałe, duże szyby!) zobaczyliście piękną dziewczynę, pomachaliście jej i tak to się zaczęło? Może Ikarusem jechaliście na rozmowę kwalifikacyjną, albo na ważny egzamin? A może ktoś przez całe zawodowe życie zajmował się naprawą tych pojazdów, więc zna je na wylot?

Chwytajcie więc za pióra! Jeśli nie chcecie, by Wasze prace podpisywać, podajcie pseudonim. Gwarantujemy całkowitą anonimowość. Nie wstydźcie się, jeśli robicie błędy ortograficzne, albo stylistyczne. Błędy poprawimy, postaramy się tak opracować Wasze wspomnienia, by zachować styl.

A może macie jakieś zdjęcia z Ikarusami w tle? Też chętnie je opublikujemy, przecież tym pojazdom robiono setki fotografii!

Zapraszamy – podzielcie się swoimi wspomnieniami. Będziemy je publikować w Klaksonie. Potem, być może, wydamy w formie książkowej. Czegoś takiego jeszcze nie było nigdy. Jako pracownicy Spółki możecie mieć swój wkład w stworzenie unikatowego dzieła, w utrwalenie pamięci o autobusach, które towarzyszyły nam na przełomie dwóch tysiącleci. A także, a może przede wszystkim – w utrwalenie pamięci o mieście, jego ludziach, ich radościach.

Piszcie do nas! Miejskie Zakłady Autobusowe, ul. Włościańska 52, 01-710 Warszawa z dopiskiem na kopercie KLAKSON.

Prace możecie wysyłać też na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy! Autorów nagrodzimy symbolicznymi upominkami.