Jak stworzyć komunikację miejską opartą na prądzie, ekologiczną, tanią i wydajną? Kolejne miasta i kraje zadają sobie to pytanie i po odpowiedź przyjeżdżają do Warszawy. Tym razem w naszej Spółce gościli przedstawiciele indyjskiego stanu Haryana położonego w północnym Pendżabie.

Egzotyczni goście pojawili się na zajezdni „Woronicza”, gdzie oglądali proces ładowania autobusów z ładowarek typu plug-in. Sprawdzali też system działania ładowarki pantografowej na ulicy Spartańskiej. Nasze rozwiązania ekologiczne oglądała Kavita Jain, minister spraw lokalnych, członkowie rządu oraz przedstawiciele firmy JBM Company, indyjskiego partnera polskiego Solarisa.

Miejskie Zakłady Autobusowe posiadające 10 elektrobusów (wraz z perspektywą rozszerzenia tego typu taboru do 160 pojazdów) oraz inne ekologiczne rozwiązania takie jak elektrownia słoneczna czy panele fotowoltaiczne stają się wzorem dla wielu miast świata. Firmy szykujące się do wprowadzenia komunikacji elektrycznej zjawiają się w Warszawie, aby podpatrzeć stosowane u nas rozwiązania i dopytać czy tabor bateryjny może być ekonomiczny i efektywny. Do dlatego w ostatnich latach pojawiały się u nas delegacje między innymi z Francji, Litwy, Indonezji czy Albanii. Już za kilka tygodni spodziewamy się kolejnych gości – tym razem francuskich studentów, którzy na Woronicza będą uczyli się obsługi „elektryków”.