Zyska środowisko i pasażerowie. W środę, 20 czerwca w nowej hali obsługi technicznej na terenie zajezdni „Woronicza” Miejskich Zakładów Autobusowych podpisano umowę na dostawę 80 autobusów gazowych z firmą MAN Bus & Truck. Jeszcze w lipcu zamówienie zostanie rozszerzone do 110 pojazdów

- To największe zakupy autobusów niskoemisyjnych w historii naszego miejskiego przewoźnika. Po ulicach stolicy jeździ obecnie 35 autobusów gazowych, a w przyszłym roku ich liczba wzrośnie aż o 80 sztuk. Ekologia to nasz priorytet, dlatego planujemy już kolejne zakupy. W 2020 roku w taborze MZA będzie już ponad 300 pojazdów gazowych i elektrycznych – stwierdziła Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. 

50 autobusów przegubowych i 30 12-metrowych marki MAN zasilanych sprężanym gazem ziemnym CNG przyjedzie do zajezdni „Kleszczowa” w pierwszej połowie przyszłego roku. Spółka zamówi też dodatkowych trzydzieści autobusów. Rozszerzenie umowy o dodatkowe gazowce zostanie ustalone jeszcze w lipcu.

Nowe autobusy zostaną standardowo wyposażone w biletomaty, klimatyzację, monitoring oraz elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną.

- Ta umowa to kolejny krok naszej firmy w drodze do zbudowania jednej z najbardziej ekologicznych firm, która poza niskoemisyjnymi autobusami korzysta też z takich energooszczędnych rozwiązań jak własna elektrownia słoneczna czy panele fotowoltaiczne na dachach autobusów – powiedział Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu MZA. - Z dumą prezentujemy też nową halę obsługi technicznej.

- Podpisujemy dziś umowę na zakup 80 niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion’s City z napędem CNG. Jestem przekonany, że wybór naszej oferty to potwierdzenie doskonałej wzajemnej współpracy oraz faktu, że autobusy MAN we flocie MZA sprawdziły się jako niezawodny środek transportu. Cieszy nas fakt, że wybierając markę MAN zdecydowali się Państwo na autobusy, które zostały wyprodukowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach. Autobusy z Polski dla stolicy Polski to doskonały wybór – mówił Jean-Sylvain Delepaut, Członek Zarządu Man Truck & Bus Polska.